Odpust – XX Lecie Ośrodka M.B. Uzdrowienie Chorych

11 lutego obchodziliśmy wraz z całym Kościołem Światowy Dzień Chorego. Jest to także święto patronalne naszego Ośrodka, któremu patronuje Matka Boża Uzdrowienie Chorych. Właśnie z racji tej uroczystości spotkaliśmy się wraz z zaproszonymi gośćmi aby wspólnie świętować ale przede wszystkim aby dziękować Bogu za 20 lat naszej służby człowiekowi
w Knurowie oraz całej Archidiecezji katowickiej.

Rozpoczęliśmy Eucharystią, której przewodniczył dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej ksiądz prałat Krzysztof Bąk, w koncelebrze poprzedniego dyrektora Caritas a zarazem inicjatora działalności naszego Ośrodka księdza Mariana Malchera, proboszcza parafii Matki Bożej Częstochowskiej – księdza Jana Buchty oraz kapelana Ośrodka księdza Szczepana Wilczka. Słowo Boże wygłosił zastępca dyrektora Caritas ksiądz Tomasz Nowak, który przypomniał nam podstawową prawdę wynikającą z obchodzonego święta a mianowicie że prócz zdrowia ciała ważniejsze jest uzdrowienie duszy, gdyż wtedy możemy być w pełni szczęśliwymi ludźmi.

Wraz z nami świętowali także przedstawiciele władz: starosta gliwicki pan Michał Nieszporek, dyrektor PCPR w Gliwicach pani Barbara Terlecka – Kubicius, naczelnik Wydziału Zdrowia pani Agnieszka Gliklich, przedstawicielka MOPS-u w Knurowie pani Barbara Naporowska oraz dyrektorzy Ośrodków Caritas naszej Archidiecezji.

Na zakończenie Eucharystii dyrektor Ośrodka wręczył podziękowania na ręce pracowników, którzy w tym roku obchodzą swoje jubileusze pracy w naszej placówce. Z okazji 20 lecia uhonorowani zostali: pani Jolanta Mierzwa, pani Ewa Szendzielorz, pani Urszula Lipigórska, pan Adam Mierzwa oraz pan Mirosław Borsuk. Z kolei 15 lecie świętują pani Dominika Hajduga oraz pani Dorota Praisler.

Po Eucharystii kontynuowaliśmy świętowanie przy stole wraz z zaproszonymi gośćmi oraz mieszkańcami i podopiecznymi naszego Ośrodka.