V Knurowskie Dni Integracji

post z dnia Posted in DPS, ŚDS, WTZ

Już po raz piąty w majowym kalendarium imprez kulturalnych pojawiły się Knurowskie Dni Integracji. Harmonogram wydarzeń był niezwykle bogaty i interesujący.

W środę, 22. maja, jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem, odbyła się olimpiada sportowa, podczas której zmierzyły się drużyny: Miejskiego Przedszkola nr 13, Miejskiej Szkoły Podstawowej nr 2, Miejskiego Gimnazjum nr 2, Zespołu Szkół Specjalnych, Warsztatu Terapii Zajęciowej, Domu Pomocy Społecznej, Środowiskowego Domu Samopomocy oraz Domu Pomocy Społecznej „Zameczek” z Kuźni Nieborowskiej. Zanim zawodnicy przystąpili do rywalizacji, obejrzeli pokaz szermierki na wózkach. Mogli zadać pytania prowadzącym, potrzymać szpadę a nawet przymierzyć maskę ochronną.

Mimo niepewnej pogody impreza udała się, drużyny wykazały niezwykłą wolę walki, zaangażowanie i chart ducha. Otrzymały medale i pamiątkowe dyplomy, które nagrodziły ich wysiłki.

Tego samego dnia o godzinie 17.00 odbyło się uroczyste otwarcie V Knurowskich Dni Integracji. Wprowadzeniem do tematu niepełnosprawności i barier z tym związanych było przedstawienie grupy teatralnej „Aplauz” z Warsztatu Terapii Zajęciowej, pt. „Dwa światy”. Inaugurację zwieńczyła wystawa prac wychowanków knurowskich placówek w Miejskiej Szkole Podstawowej nr 2.

W piątek, 24.05.2013 r., w Kinie Scenie Kulturze odbył się X Integracyjny Przegląd Teatralny. Wśród wielu zespołów wystąpiła grupa „Aplauz” z naszego Warsztatu Terapii Zajęciowej z przedstawieniem pt. „Imbryk” oraz grupa „Alternatywa” ze Środowiskowego Domu Samopomocy, z przedstawieniem „Jak to z modą było”, za które otrzymała wyróżnienie. Piątkowe popołudnie upłynęło także w sposób niezwykle kulturalny, gdyż w klubie Sztukateria można było obejrzeć wystawę prac Krzysztofa Korzyckiego. W sobotę podczas festynu rodzinnego na terenie kompleksu Merkury wystąpił warsztatowy zespół „Acustica Musa”, który zaprezentował kilka znanych przebojów. V Knurowskie Dni Integracji zakończyła niedzielna Msza Święta w kościele pw. Św. Św. Cyryla i Metodego w Knurowie.