Wielkopostny Dzień Skupienia

Dnia 14.03.2016 w Ośrodku Caritas pod wezwaniem M.B. Uzdrowienie Chorych w Knurowie został odprawiony Wielkopostny Dzień Skupienia dla uczestników, podopiecznych oraz pracowników. Poprowadził go Ks. Michał Kosek wikary z parafii Cyryla i Metodego z Knurowa, który jest także kapelanem szpitala. O godzinie 9:45 przewodniczył Mszy Św. i wygłosił naukę dla uczestników i podopiecznych. W wygłoszonej konferencji wskazał jak ważną rolę w życiu odgrywa zawierzenie Jezusowi i powierzenie mu swoich codziennych spraw życia, głównie choroby, niepełnosprawność, bólu i cierpienia. Drugą częścią dnia skupienia była konferencja o godz 13:30, którą wygłosił Ks. Michał dla pracowników Ośrodka. Swoje rozważania skupił na Jezusie Miłosiernym aby pracownicy wzorowali się na jego sercu pełnym miłosierdzia posługując w swojej pracy. Na zakończenie udzielił błogosławieństwa.