Odpust oraz poświęcenie nowej kaplicy

11 lutego w Światowy Dzień Chorego, oraz w przypadający w tym dniu Odpust w Ośrodku M.B. Uzdrowienie Chorych w Knurowie, arcybiskup Wiktor Skworc dokonał poświęcenia naszej nowej kaplicy.

Podczas homilii metropolita katowicki zachęcał wszystkich do jak najczęstszych wizyt w kaplicy. Szczególnie wtedy, gdy przeżywamy trudności lub nie potrafimy się modlić. Jezus i Maryja – te słowa z pewnością wystarczą wtedy za modlitwę.

Po uroczystościach, w których uczestniczyli również zaproszeni goście: wicewojewoda śląski pan Jan Chrząszcz, wicestarosta gliwicki pani Ewa Jurczyga, dyrektorzy współpracujących urzędów i instytucji oraz dyrektorzy Ośrodków Caritas naszej archidiecezji udaliśmy się na wspólne świętowanie przy stole gdzie także wszyscy odśpiewaliśmy gromkie sto lat kierownikowi WTZ Krzysztofowi Gołuchowi, który w tym dniu obchodził swoje urodziny.