Frassati w Knurowie

W piątek 23 maja odbyła się w naszym Ośrodku niezwykła uroczystość. W czasie eucharystii wprowadziliśmy do kaplicy relikwie błogosławionego Pier Giorgia Frassatiego. Mszy świętej przewodniczył ksiądz Krzysztof Bąk dyrektor Caritas Archidiecezji Katowickiej w asyście pięciu kapłanów, natomiast homilię wygłosił i podzielił się z nami świadectwem swojej wiary ojciec Gabriel, franciszkanin z Bronxu. Wśród naszych gości była pani Wanda Gawrońska , siostrzenica Pier Giorgia a także siostry zakonne oraz bracia z Belgi, księża ze Stanów Zjednoczonych oraz siostra z Tanzanii.

Błogosławiony Pier Giorgio Frassati, młody chłopak, student, dał się poznać jako człowiek niosący pomoc chorym, cierpiącym
i bezdomnym. Prawdopodobnie podczas wizyty u swoich ubogich podopiecznych zaraził się chorobą Heinego Medina, na którą zmarł w wieku zaledwie 24 lat, tuż przed ostatnimi egzaminami kończącymi studia. Jego pogrzeb był wielką manifestacją. W kondukcie żałobnym szli obok siebie przedstawiciele władz włoskich oraz rzesze biedaków, którzy stracili swojego opiekuna i przyjaciela.

Pier Giorgio Frassati został ogłoszony błogosławionym przez papieża Jana Pawła II i nazwany przez niego człowiekiem ośmiu błogosławieństw.