Dary Serc 2013

post z dnia Posted in DPS, DS, POW, WTZ

Już po raz XI  Stowarzyszenie Moja Gmina Nasz Powiat zaprosiło nas 14 grudnia na Koncert Charytatywny Dary Serc. Tegorocznemu koncertowi przyświecało motto: „Zawsze kiedy podajemy pomocną dłoń drugiemu człowiekowi, jest Boże Narodzenie”. Koncert odbył  się w Kinie Scena Kultura w Knurowie.  Celem organizatorów było wsparcie finansowe  dla mieszkańców domów pomocy społecznej na terenie powiatu gliwickiego – „Ostoi” w Sośnicowicach, „Zameczku” w Kuźni Nieborowskiej, ośrodka Ojców Kamilianów w Pilchowicach oraz placówek „Caritasu” w Wiśniczu i w Knurowie – w okresie przedświątecznym. Nadrzędnym jednak celem organizowanego koncertu jest  umożliwienie mieszkańcom tych placówek kontaktu z ludźmi, z ciepłem naszych rodzin oraz stworzenie możliwości pokazania się na scenie w programach życzliwie przyjmowanych i oklaskiwanych przez publiczność. Jak co roku wśród występujących uczestników koncertu, zaprezentowała się grupa teatralna   „Alternatywa” z przedstawieniem na podstawie  utworu Juliana Tuwima pt. „Lokomotywa”, które zostało przyjęte gromkimi brawami. Grupę teatralną w tym przedstawieniu wspomogli Mieszkańcy z  z DPS-u, POW i WTZ-u. Natomiast w  nagraniu dźwiękowym wzięli  udział mieszkańcy Domu Seniora. Nad przygotowaniem przedstawienia czuwała Pani Ania Maksym i Pani Teresa Błazińska.