Dzień Otwarty ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY w Knurowie

post z dnia Posted in ŚDS

Dnia 14 kwietnia 2016r. odbył się Dzień Otwarty ŚRODOWISKOWEGO DOMU SAMOPOMOCY w Knurowie. Jest to ośrodek dziennego wsparcia dla 50 osób przewlekle psychicznie chorych oraz z upośledzeniem umysłowym, działający w ramach Ośrodka M.B. Uzdrowienie Chorych. W trakcie spotkania zaprezentowano wszechstronną działalność Domu, zorganizowano kiermasz prac podopiecznych, a także można było spróbować przysmaków własnoręcznie przygotowanych przez grupę kulinarną. Program urozmaiciły występy grup artystycznych: teatralnej „Alternatywa” (która w ostatnim czasie otrzymała I miejsce na Festiwalu Małych Form Teatralnych w Chorzowie) oraz tanecznej „My Dance”. Pracownicy wraz z uczestnikami chętnie odpowiadali na każde pytanie i opowiadali o funkcjonowaniu Domu i codziennych zajęciach. Spotkanie przebiegło w przyjemnej i miłej atmosferze. Czekamy na Państwa już w przyszłym roku!